На Хмельниччині вилучили майже 8 млн грн у причетних до фіктивних висновків ВЛК
Джерело: Національна поліція України
У Хмельницькій області правоохоронці вилучили майже 8 мільйонів гривень у заступниці голови військово-лікарської комісії (ВЛК) районного ТЦК та лікаря, яких підозрюють в організації схеми щодо оформлення фіктивних медичних висновків для чоловіків призовного віку.
Слідство встановило, що заступниця голови ВЛК організувала корупційну схему, до якої залучила лікаря екстреної медичної допомоги. Вони допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримати документи про інвалідність, що дозволяли уникнути призову до Збройних сил України.

Фото: Національна поліція України
Зловмисники вносили неправдиві дані до медичних документів, підтверджуючи наявність у призовників хвороб, що дозволяють отримати звільнення від служби. Надалі ці документи потрапляли на розгляд ВЛК, яка приймала позитивні рішення. Вартість таких послуг становила від 3 до 8 тисяч доларів.

Фото: Національна поліція України
Правоохоронці затримали лікаря під час отримання чергового хабаря, а також задокументували одержання учасниками схеми понад 150 тисяч гривень. Під час обшуків вилучено 182 тисячі доларів і 6,5 тисячі євро, що у гривневому еквіваленті становить майже 8 мільйонів гривень. Також знайшли чорнові записи із прізвищами клієнтів, сумами хабарів та медичними документами.

Фото: Національна поліція України
Заступниці голови ВЛК та лікарю повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України (зловживання впливом), що передбачає до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна. Триває розслідування, встановлюється коло осіб, причетних до схеми, а також тих, хто скористався їхніми послугами.
- Служба безпеки знешкодила злочинне угруповання, яке допомагало військовозобов’язаним уникати мобілізації. На ухилянтах угруповання заробило понад 40 млн гривень.
- Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи. Її взяли під варту.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.