На іспанському острові Тенерифе лісові пожежі виходять з-під контролю

Джерело: Reuters

На іспанському Тенерифе лісові пожежі в умовах спеки не спадають. Місцева влада евакуювала загалом 26 тисяч людей із 11 міст.

Вже кілька днів острів охопили пожежі. На півночі острова ситуація залишається неконтрольованою. Нині полум’я оминає основні туристичні зони.

Всього зона загоряння становить 5 тисяч гектарів. Зокрема через сильний вітер і спеку вогонь дуже швидко розповсюджується.

Через гористу місцевість ліквідувати його дуже важко. Гасінню з повітря літакам заважають стовпи диму.

“Це за рамками наших можливостей. Загасити пожежу у нас виходить не в усіх, хоча й у більшості районів. Залишаються три активні вогнища. Ситуація з тим, що на півночі, особливо тривожна”, – зауважив Педрос Мартінес, керівник операції.

Ще у п’ятницю було евакуйовано 4,5 тисячі людей, але нині зафіксовано різке збільшення до понад 26 тисяч. Постраждало 11 міст.

Глава уряду Канарських островів Фернандо Клавіхо наголосив, що ця пожежа є найскладнішою з тих, що виникали на Канарських островах за останні 40 років.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.