На кордоні з Чернігівщиною росіяни заміновують свої території та відбудовують фортифікації

Джерело: Вадим Мисник в етері “Суспільне. Студія”

Речник ОК “Північ” Вадим Мисник повідомив, що на кордоні з Чернігівщиною російські військові заміновують свої території та відбудовують фортифікації.

“Ми відстежуємо рухи. Це все російське угрупування “Сєвєр”. Це і Брянська, Курська і Бєлгородська області. Це єдині сили, які вони збирають і розосереджують на сотні кілометрів. Ми фіксуємо, як вони заміновують території, як вони свої фортифікації відбудовують. Тобто вони теж побоюються з нашого боку якихось дій”, –повідомив Вадим Мисник.

За словами речника ОК “Північ”, на північному кордоні з Росією спостерігаються активність ДРГ та обстріли прикордонних сіл.

Він розповів, що оперативна ситуація на північному кордоні з Росією контрольована Силами оборони України, але вона є напружена.

“Ворог дотримується своєї тактики, як обстріл прикордонних населених пунктів вздовж всієї смуги кордону. Активність ДРГ зберігається, тут нічого нового немає. Наша розвідка фіксує ці групи. Ми даємо відсіч”, – резюмував Вадим Мисник.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.