На Кубі через вихід з ладу головної електростанції без світла залишилась вся країна
Джерело: BBC
Куба опинилась без електроенергії унаслідок виходу з ладу головної електростанції країни. Без світла залишились 10 000 000 осіб.
У міненергетики Куби повідомили, що збій в енергосистемі країни стався 18 жовтня об 11:00 за місцевим часом. Скільки часу знадобиться на відновлення електропостачання невідомо.
Протягом останніх місяців на Кубі фіксували тривалі відключення світла. 17 жовтня уряд країни оголосив про надзвичайну ситуацію в енергетиці через погіршення інфраструктури, дефіцит палива і зростання попиту на електроенергію.
“Головним чинником є дефіцит палива”, – сказав прем’єр-міністр Куби Мануель Марреро.
Повне відключення світла сталось після того, як напередодні відімкнулась електростанція “Антоніо Гітерас” у Матансані, яка є найбільшою на острові.
Президент Куби Мігель Діас-Канель Бермудес заявив, що для нього відключення світла зараз “абсолютний пріоритет”.
“Поки не відновиться електропостачання спокою не буде”, – написав він у соцмережах.
Згодом в міненергетики повідомили, що процес відновлення електропостачання “на ранньому етапі”. При цьому у міністерстві запевнили, що є певний рівень виробництва електроенергії, який використають для відновлення електропостачання у кількох регіонах.
Після повного блекауту у п’ятницю, уряд повідомив, що всі навчальні заклади і несуттєві громадські заклади будуть зачинені до понеділка.
Неосновних працівників закликали залишатись вдома, а некритично важливі державні послуги були тимчасово зупинені.
До багатьох будинків водопостачання здійснюють з допомогою електричних помп, відтак низка кубинців залишились не лише без світла, а й без води.
- Єдиний оператор імпорту та експорту електроенергії в Росії — ПАТ “Интер РАО” нині звернулася до можливості імпорту електроенергії з Грузії та Азербайджану через низку аварій.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.