На Київщині настоятель храму УПЦ МП «приватизував» церкву та майно на понад ₴7 млн

Джерело: СБУ, Нацполіція

Правоохоронці викрили настоятеля храму УПЦ МП, який у змові з родичкою “приватизував” церкву на Київщині.

Служба безпеки та Національна поліція викрили одного із кліриків УПЦ МП на незаконному відчуженні будівлі храму та його господарських приміщень площею майже 500 м² в у селі Проців Бориспільського району.

Загальна вартість майна становить понад 7 млн грн. Уся ця нерухомість належить місцевій громаді.

За матеріалами справи, архімандрит спочатку “пожертвував” церковні будівлі своїй сестрі, а та передала їх до благодійного фонду, який контролював настоятель храму.

Через афілійовану структуру клірик планував одноосібно розпоряджатися будівлями громади, маючи право у тому числі продавати їх третім особам або нелегально здавати в оренду.

Наразі клірику повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах);
  • ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

Триває розслідування. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).