На Київщині затримано агентів ФСБ РФ, які готували теракти в регіоні

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали у Київській області агентів російського ФСБ, які готували нові теракти – підриви будівель ЗСУ і правоохоронних органів.

Фігуранти – місцеві жителі, 27 річний наркозалежний і його співмешканка, який ворог завербував дистанційно через телеграм-канали.

За отриманими від ФСБ інструкціями агенти оселилися в хостелі під Києвом, де розпочали приховано виготовляти саморобний вибуховий пристрій (СВП).

Для його виготовлення фігуранти придбали хімічні компоненти для синтезу вибухової речовини, а також уражаючі елементи у вигляді металевих болтів, цвяхів та алюмінієвої стружки.

Далі вони підготували вогнегасник, який мав стати контейнером для маскування СВП.

Після виготовлення вибухівки вони планували “прозвітувати” ФСБ про готовність до вчинення злочину і отримати геолокацію для її закладання.

Основними цілями ворога були пункти базування місцевих підрозділів поліції, ТЦК та прокуратури. Як встановило розслідування, в агентів було право обрати серед них перший “обʼєкт” для підриву.

Співробітники СБУ завчасно викрили агентів, задокументували їхні контакти з російською спецслужбою та підготовку до терактів.

На фінальному етапі спецоперації обох фігурантів затримали «на гарячому», коли виготовляли вибухові компоненти до СВП. Під час обшуку у них вилучили:

  • 2 кг вибухової речовини
  • вогнегасник, який переробили у «контейнер» для вибухівки
  • уражаючі елементи для СВП

Крім того, у затриманих виявлено мобільні телефони із доказами комунікації з ФСБ, а також відеореєстратор, на який вони мали фіксувати запланований теракт.

Фігурантам повідомлено про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (готування до вчинення терористичного акту за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2 ст. 263-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин та вибухових пристроїв).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.