На Львівщині керівник благодійного фонду привласнив ₴1,3 млн, які збирав для ЗСУ

Джерело: Кіберполіція

Правоохоронці Львівщини викрили керівника одного з благодійних фондів, який привласнив частину коштів, які збирав на допомогу для українських військових.

Зазначається, що затриманий – 41-річний мешканець Львова – упродовж 2023-2025 років збирав кошти нібито для допомоги ЗСУ. Зокрема він влаштовував збори на придбання та доставку тепловізійних прицілів, квадрокоптерів та семи автівок.

Але натомість отримані кошти він використовував для власних потреб.

На цей час правоохоронці встановили щонайменше п’ятьох потерпілих, серед яких військовослужбовці ЗСУ та волонтер. Загальна сума привласнених коштів – майже 1 300 000 гривень.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання фігуранта та у його автомобілях. Вилучено мобільні телефони та сім-карти, комп’ютерну техніку, близько 20 банківських карток, чорнові записи та інші докази протиправної діяльності.

Затриманому повідомили про підозру за ч. ч. 2, 3, 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Чоловікові загрожує до восьми років позбавлення волі.

Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. Триває досудове розслідування.

У Києво-Печерській лаврі представили пам’ятний знак гетьману Івану Мазепі та його клейнод. Презентація відбулася за участі президента Володимира Зеленського та першої леді Олени Зеленської з нагоди Дня Конституції.

У Мексиці відкрили новий виробничий комплекс зі стерильних мух, котрий має стати ключовим елементом у боротьбі зі спалахом гвинтового черв’яка Нового Світу. Сільськогосподарський шкідник продовжує загрожувати поголів’ям худоби у всій Північній Америці.

28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.

На північному сході Франції розбився приватний літак, унаслідок чого загинули 11 осіб. На борту перебувала група парашутистів, котрі готувалися до тандемних стрибків.

Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.