На Львівщині судитимуть двох ексвійськових, які катували та незаконно утримували громадян

Фото: ДБР

Джерело: Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора

Перед судом постануть двоє працівників Самбірського військкомату, які катували та незаконно утримували чотирьох громадян.

На Львівщині працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо катування та незаконного позбавлення волі 4-х чоловіків у Самбірському районному Територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

Обвинувальні акти направлені до суду.

У вересні минулого року до соцмереж потрапило відео побиття у приміщенні центру двох чоловіків. Мешканці Харкова та Кривого Рогу потрапили до військкомату після того, як намагалися незаконно перетнути кордон з Польщею. Їх затримали прикордонники й доправили до військкомату для постановки на військовий облік.

Згодом слідство з’ясувало, що у приміщенні військкомату незаконно утримувались ще двоє чоловіків, затриманих на кордоні. В РТЦК їх намагались примусити “добровільно” пройти військово-лікарську комісію для подальшої мобілізації. Одного з потерпілих утримували в приміщенні військкомату 10 днів, двох громадян – 7 днів, четвертого – 2 дні.

Військовослужбовець-водій центру бив їх, погрожуючи зброєю. Побиття відбувалось під “наглядом” керівника – заступника начальника одного з відділів.

Військовослужбовця-водія обвинувачують у катуванні та незаконному позбавленні волі (ч. 2 ст. 146 та ч. 1 ст. 127 КК України).

Заступника начальника Самбірського РТЦК та СП обвинувачують у неприпиненні кримінального правопорушення, що вчиняється підлеглим (ч. 4 ст. 426 КК України).

Обох військовослужбовців звільнено з Самбірського районного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки й зараховано у резерв ЗСУ.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.