На Одещині планують відкрити завод з виробництва солі
Джерело: “Укрінформ”
На Одещині будують підприємство з виробництва харчової та технічної солі. Очікується, що воно запрацює вже у січні 2026 року.
За попередніми підрахунками, на заводі ТОВ “Чорноморський солезавод” вироблятимуть 15 тисяч тонн солі за місяць, що дозволить покрити понад 50% потреб ринку солі України.
Разом з тим, підприємство також долучиться до відновлення Куяльницького лиману. Там останнім часом критично зріс рівень солоності, що загрожує природному балансу й лікувальним грязям.
Наразі Національний природний парк “Куяльницький” проєктує свою територію та разом із фахівцями заводу розробляє рішення, яке дозволить знизити солоність лиману без залучення бюджетних коштів. Планують застосовувати метод басейнового осадження надлишкових солей — сіль збиратимуть у спеціальних басейнах після її осадження та перероблятимуть на заводі. Цю технологію використовують у США, Іспанії, Туреччині та інших країнах.
Як відомо, раніше найбільшим виробником солі в Україні було підприємство “Артемсіль”. Однак нині найбагатші соляні копальні у Бахмуті й Соледарі окуповані, тому Україна імпортує сіль з інших країн.
Наразі працює Дрогобицька солеварня на Львівщині. Сіль там виробляють іншим способом — викачують соляну ропу і випарюють її. Цей складніше, дорожче і не може зрівнятись з обсягами виробництва “Артемсолі”.
В липні 2025 року повідомлялось, що в Івано-Франківській області готуються відновити видобуток солі на Долинському родовищі.
- 14 липня Кабмін затвердив переліки критичних і стратегічних мінералів та об’єктів надрокористування для надання в користування на умовах конкурсів укладення угод про розподіл продукції та аукціонів.
У Франції внаслідок аварії легкомоторного літака поблизу міста Ла-Боль загинули двоє людей. Однією з жертв став Клод Гіймо – співзасновник компанії з виробництва відеоігр Ubisoft та власник повітряного судна.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
22 червня відзначають День шоколадного еклера. Християни сьогодні згадують священномученика Євсевія, єпископа Самосатського.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
За даними синоптиків, у понеділок, 22 червня, в Україні очікується тепла погода з температурою до +30 °C. У більшості областей буде мінлива хмарність, місцями пройдуть короткочасні дощі, подекуди можливі грози.