На Одещині затримали нападників, які розстріляли поліціянтів на Вінниччині

Джерело: Національна поліція України у Telegram

На Одещині поліціянти затримали двох чоловіків, які раніше напали на правоохоронців у Вінницькій області. Голова Національної поліції України Іван Вигівський повідомив, що зловмисникам, які є військовослужбовцями, батьком та сином, віком 52 та 26 років, загрожує довічне ув’язнення.

Фото: Національна поліція України

Злагоджена робота оперативних служб та силова підтримка спецпідрозділу КОРД дозволили швидко локалізувати та затримати зловмисників, які переховувалися в Одеській області. Наголошується, що один із поліціянтів, який загинув під час нападу, встиг завдати поранення нападникам, захищаючи свого колегу.

На цю мить триває досудове розслідування, кероване Вінницькою спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Південного регіону. Злочин кваліфіковано за ст. 348 Кримінального кодексу України, що передбачає покарання до довічного ув’язнення.

Фото: Національна поліція України

Довідка. Напад стався 20 квітня близько 2 години ночі у Гайсинському районі, коли поліцейські зупинили автомобіль для перевірки. Водій та пасажир відкрили вогонь, внаслідок чого один поліцейський загинув, а інший був поранений.

Сповіщення про злочин надійшло від пораненого поліцейського, що дозволило швидко розпочати пошуки нападників і організувати поліцейську операцію на території Вінницької області та сусідніх регіонів.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.