На реставрацію Софійського собору планують витратити майже 80 млн грн

Скріншот: Prozorro

Джерело: Prozorro

Національний заповідник “Софія Київська” оголосив тендер на реставрацію покрівлі, конструктивних систем та позолоти куполів собору за майже 80 мільйонів гривень.

“Реставрація покрівлі, конструктивних систем та позолоти куполів Софійського собору”, – йдеться в описі тендера.

Тендер на реставрацію Софійського собору оголосили 16 жовтня, станом на зараз його завершено. Переможцем тендера стало Товариство з обмеженою відповідальністю  “МЕТАЛЕВА ПОКРІВЛЯ ГРУП” з кінцевою вартістю робіт 79 427 020,00 грн.

Джерело фінансування реставраційних робіт – державні й благодійні кошти та соціальний фонд.

Термін постачання товарів, виконання робіт чи надання послуг – 31 грудня 2028 року.

Варто зазначити, що суспільство така ініціатива обурила. Відтак, вже зареєстровано низку звернень, зокрема, від Спілки ветеранів війни.

“Армії не вистачає зброї та оснащення! Бюджетні кошти в першу чергу мають бути спрямовані на фінансування Сил оборони України! Ця закупівля – недоречне, неефективне, несвоєчасне, необґрунтоване використання бюджетних коштів”, – йдеться у зверненні Спілки ветеранів війни.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства.