На Сумщині тривав бій півтори години через спробу російської ДРГ прорвати кордон

Джерело: командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв у Telegram

Розвідувально-диверсійна група (ДРГ) з Росії спробувала прорвати кордон України на Сумщині 3 лютого. Противник кілька разів змінював свою тактику, але після півторагодинного бою українські сили вдало відкинули окупантів від кордону.

Нову спробу зупинили бійці Сил територіальної оборони, які захищають Північну операційну зону.

3 лютого о 18:20 біля Глуховської громади було помічено рух озброєної групи, що складалася з десяти осіб. Українські бійці одразу взялися за вогневий бій і викликали додаткові протидиверсійні резерви свого батальйону.

Зокрема приєдналися до бою мінометники, густо обстрілюючи місце концентрації ворожих сил.

Після зазначених втрат ворожа група змінила тактику, розділившись на дві частини: одна група, під прикриттям артилерії, здійснювала евакуацію поранених і загиблих; друга спробувала обійти опорний пункт з бокового флангу. Проте до місця бою вчасно прибула контрдиверсійна група, і в результаті успішного бою вдалося відкинути ворога далеко за кордон.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.

Станом на ранок 25 лютого в електроенергетичній системі України немає дефіциту електроенергії. Водночас високовольтна лінія, що живить Запорізьку атомну електростанцію, залишається відключеною.