На Тернопільщині переселенець-винахідник Аркадій Фішман змайстрував диван на колесах
Джерело: “Суспільне”
У Заліщиках, на Тернопільщині, живе переселенець-винахідник Аркадій Фішман, котрий зробив диван на колесах. Конструкція працює на акумуляторі від електричного велосипеда та може рухатися зі швидкістю до 10 км/год.
За професією Фішман — інженер-технолог машинобудування. Раніше у Слов’янську чоловік розробляв обладнання для заводів. Після повномасштабного нападу РФ, чоловік переїхав на Тернопільщину разом із сином, якого виховує сам.
Влітку Аркадій їздив містом на блакитному дивані на колесах. Відео про те, як чоловік катається на ньому Заліщиками зібрало 45 тисяч переглядів на Youtube. Тож нині він вирішив перевірити, як диван працює у зимовий період.
Акумулятор трохи охолонув і зменшилась його потужність. Можна вдягнути протектор на передні колеса, щоб він впевнено себе поводив на кризі. А так, той його робота мене задовольняє. Все працює. Кермо працює, все робоче. Тест пройшов добре.
Аркадій змайстрував цей транспортний засіб рік тому.
Це є не диван, а просто дошки, які виглядають, як диван. Якщо взяти справжній диван, поставити його на колеса, то він на ходу розвалиться, а тут зміцнена рама. Є важіль керування, який схований. Бо люди, коли я кажу, що спрямовую його силою думки, то вони мені вірять, бо важеля не бачать.
Розповів, що важіль керування повертає передні колеса і задні теж обертаються. Також у конструкції є гальма. Винахід працює на акумуляторі від електричного велосипеда. Потужність акумулятора — 450 Вт. Диван може рухатися зі швидкістю до 10 км/год.
На виготовлення дивану майстер витратив дав тижні та до 3 тисяч гривень. Електрообладнання взяв зі свого попереднього виробу — інтроцикла.
Це таке колесо велике, два метри приблизно за розміром. Сідаєш всередині нього і їдеш. Я з нього зняв двигун, акумулятор і контролер.
Інтроцикл винахідник розробив ще в Слов’янську. Хотів запатентувати і виготовляти його на комерційній основі. Та реалізувати план завадило повномасштабне вторгнення РФ.
Ще одна поробка Аркадія — катапульта, яку чоловік влітку встановив на пляжі.
Переглянути цей допис в Instagram
- У 23 областях України провели моніторинг умов та облаштування місць тимчасового проживання (МТП) внутрішньо переміщених осіб.
- Уряд виділив ще понад 39 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
- У 2023 році уряд Німеччини виділив 50 мільйонів євро на покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб в Україні.
- Міжнародні партнери забезпечать побутовими холодильниками установи та заклади, які опікуються внутрішньо переміщеними особами.
Військового Юрія Ігната призначили начальником управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ.
Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.
Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.