На ТОТ Криму росіяни планують мобілізувати близько 2,5 тисячі осіб призовного віку

Джерело: Центр національного спротиву

До кінця цього року на тимчасово окупованих територіях Криму російські загарбники планують мобілізувати близько 2,5 тисячі осіб призовного віку на військову службу до лав ЗС РФ.

“Окупаційна адміністрація розглядає можливість мобілізувати близько 2,5 тисячі осіб призовного віку на “військову службу” в лави ЗС РФ до кінця поточного року”, – повідомили у ЦНС.

За інформацією українського підпілля, так званий “відділ підготовки та призову громадян на військову службу військового комісаріату Республіки Крим” розробляє мобілізаційний план для подальшого виконання завдань.

У ЦНС нагадали, що призов жителів ТОТ сходу та півдня України до лав ЗС РФ є порушенням статей Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.