На військового, який розповів, що журналіст FreeДОМ давав присягу «ДНР», поскаржились в СБУ

Джерело: Віталій Овчаренко

Український військовослужбовець Віталій Овчаренко нещодавно розповів про журналіста телеканалу FreeДОМ, який навчався у військовому вузі так званої “ДНР” та давав присягу терористам. У відповідь телеканал написав заяву до СБУ на Овчаренка.

За словами Овчаренка, FreeДОМ, в особі держпідприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” написали на нього заяву до СБУ з проханням встановити, чи не були його повідомлення у соцмережах “спланованою інформаційною атакою” на канал.

Боєць ЗСУ пояснив, що 18 березня у своєму аккаунті на платформі X (колишній Twitter) він опублікував повідомлення про Василя Панасюка –журналіста телеканалу FreeДОМ.

“(Панасюк) у 2017 році вчився у військовому ВУЗІ “ДНР” і, як і всі там – приймав присягу і носив військовий мундир “ДНР”.  Виступаючи у донецькому КВНі, називав всіх, хто дивиться українське телебачення – уродами”, – зазначив Овчаренко.

Через декілька днів після допису Овчаренка, 21 березня, телеканал звернувся до Служби безпеки України.

“По суті, написали на мене заяву до СБУ” – вважає військовий.

Віталій Овчаренко також зауважив, що Панасюк в інтерв’ю “Детектор Медіа” пояснив, чому носив форму “ДНР” та писав певні дописи. Однак, вважає Овчаренко, його пояснення не є адекватними.

  • У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростання геополітичного напруження та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.