На Вінниччині командира відділення військкомату викрили на одержанні хабаря

Джерело: Офіс генерального прокурора

Правоохоронці викрили співробітника Вінницького районного територіального центру комплектування на отриманні хабаря, зловмиснику повідомлено про підозру.

За даними слідства, головний сержант за неправомірну вигоду у розмірі дві тисячі доларів передав військовозобов’язаним 70 офіційних, але не заповнених, бланків повісток з наявними на них підписом військового комісара та гербовою печаткою.

Зображення: Офіс генпрокурора

Він роз’яснив їм порядок заповнення цих документів та незаконного використання на території Вінницької області, у тому числі на блокпостах. При цьому посадовець підтвердив можливість таким чином ухилитись від проходження військової служби за мобілізацією.

Протиправні дії сержанта, у разі використання незаповнених бланків повісток, надали б можливість близько 70 військовозобов’язаним підтвердити нібито отримання викликів до ТЦК та СП і ухилитися від проходження військової служби за мобілізацією.

Правоохоронці затримали зловмисника в порядку ст. 208 КПК України після одержання хабаря. Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід.

Після прийняття скандального законопроєкту №12414 що обмежує незалежність антикорупційних органів — НАБУ та САП — Україна опинилася на перших шпальтах світових медіа. Букви зібрали деякі з матеріалів західних ЗМІ.

Київська друкарня 24Print не видала надруковані й оплачені плакати для акції протесту проти законопроєкту №12414, що позбавляє незалежності антикорупційні органи НАБУ і САП.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі за підозрою чинного керівника Антимонопольного комітету України у недекларуванні майна та його дружини — у пособництві в незаконному збагаченні.

Президент Володимир Зеленський 23 липня підписав закон, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Цей крок викликав гостру реакцію у Брюсселі та може стати критичним фактором у заморожуванні процесу вступу України до Європейського Союзу.

23 липня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду знову відмовив у задоволенні клопотання адвоката лідера фракції “Європейська Солідарність” Петра Порошенка щодо долучення до справи флеш-носія з відеозаписом. Причиною вказали “порушення порядку отримання інформації, що підлягає використанню як доказ у суді”.