На Волині ділки завозили авто під виглядом допомоги для ЗСУ та перепродавали їх
Джерело: Нацполіція
На Волині правоохоронці викрили організовану групу, яка завозила автомобілі під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ та продавала їх за готівку.
Організатор схеми – керівник громадської організації – разом зі спільниками підшуковував автомобілі в ЄС, зокрема Польщі та країнах Балтії.
Щоб не сплачувати акцизний податок, ввізне мито та ПДВ, транспортні засоби ввозилися як гуманітарний вантаж та реєструвалися на благодійні фонди.
Згодом ділки виставляли автомобілі на продаж через різні онлайн-платформи та соціальні мережі або розбиралися на запчастини. Правоохоронці встановили, що за такою схемою ввезли та продали 55 автомобілів на понад 7,4 млн грн.
Разом з тим, упродовж 2023–2024 років фігуранти ввезли до України близько 300 автомобілів, з яких щонайменше 130 продали. За попередніми даними ця оборудка принесла ділкам понад 22 млн грн злочинного прибутку.
П’ятьом учасникам організованої групи повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 201-4 (Контрабанда підакцизних товарів) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.
За скоєне може загрожувати до 12 років позбавлення волі.
- У Миколаєві поліціянти затримали 28-річного військовослужбовця за підозрою у незаконному продажі гуманітарних авто підвищеної прохідності, які ввезли в Україну для потреб захисників.
Студія Paramount представила перший трейлер пригодницького трилера “Серце звіра”, головну роль у якому виконав Бред Пітт.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Міністр охорони здоров’я Кенії Аден Дуале заявив про повне припинення робіт на підтриманому США карантинному об’єкті для Еболи на авіабазі Laikipia. Рішення пролунало після того, як суд визнав його винним у неповазі до суду через продовження будівництва попри заборону.
Майже 4 тисячі листів надійшли до палацу Фонтенбло у Франції в межах проєкту “Напишіть Марії-Антуанетті”, присвяченого останній королеві країни. Ініціативу запустили до 240-х роковин її останнього візиту до замку, який вважається однією з її улюблених резиденцій.
Впродовж 23 червня армія РФ обстрілювала Херсонщину ствольною та реактивною артилерією, а також БпЛА. Є загиблий та постраждалі.