На Закарпатті прикордонник відмовився від хабаря у 320 тисяч за виїзд військозобов’язаних
Джерело: ДБР
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
Згідно з матеріалами слідства, понад 320 тисяч гривень запропонував начальнику групи інспекторів прикордонного контролю ДПСУ 43-річний мешканець Берегівщини, аби той “не помітив” двох військовозобов’язаних, котрі намагалися незаконно потрапити до Угорщини через пункт пропуску “Дякове”.
Втім, прикордонник одразу повідомив про спробу підкупу безпосереднє керівництво та сприяв фіксації всіх подальших дій зловмисника. Зауважується, що саме завдяки його позиції вдалося задокументувати злочин та викрити організатора схеми.
Підозрюваного затримали під час передачі завдатку, решту коштів він мав віддати вже після того, як “клієнти” перетнуть кордон.
Організатору оборудки вже повідомили про підозру за фактом надання неправомірної вигоди службовій особі та організації незаконного переправлення осіб через держкордон. На обох військовозобов’язаних склали адмінпротоколи.
Нині прокуратура звернулася до суду з клопотанням про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
- На Одещині прикордонниця налагодила схему незаконного перетину кордону для чоловіків призовного віку. За 3 тисячі доларів жінка випускала чоловіків до Молдови без перевірки документів. Їй загрожує до чотирьох років.
- На Чернігівщині посадовця одного з терцентрів комплектування затримали під час отримання хабаря. Він обіцяв “допомогти” зняти з розшуку військовозобов’язаного.
- Правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії обласного центру мобілізації Буковини та його спільника на схемі з виготовлення фіктивних медичних документів для ухилення від військової служби.
- Працівники ДБР завершили розслідування стосовно військовослужбовця-дезертира з Харкова, котрий, замість повернутися до війська, організував канал незаконного переправлення ухилянтів до Європи за 7 тисяч євро.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.


