На Закарпатті викрили псевдоправоохоронця на переправлення «ухилянтів»

Джерело: Нацполіція

На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.

Організували незаконний бізнес двоє місцевих мешканців — чоловіки 48-ми та 52-х років, котрі “допомагали” охочим уникнути мобілізації та тікати в Румунію поза офіційними межами пропуску.

З’ясувалося, що за пошук “клієнтів” відповідав 52-річний чоловік. Він же й ознайомлював їх з умовами перетину кордону. Його 48-річний змовник безпосередньо відвозив чоловіків-втікачів до місця перетину кордону. Переважно осіб перевозили маленькими групами.

Зауважується, що зловмисники часто вдавалися до хитрощів. Так, для перевезення чоловіків спільники використовували транспортний засіб, котрий ззовні нагадував інкасаторське авто. Крім того, 48-річний водій-перевізник сідав за кермо у формі поліціянта та мав при собі підроблене посвідчення працівника поліції.

Правоохоронці затримали одного зі спільників, коли той під виглядом поліціянта намагався перевезти через блокпост чергову групу. Під час заходів фігурант відмовився виконувати законні вимоги правоохоронців, не зупинив мікроавтобус та почав тікати. Однак, не впоравшись з керуванням, з’їхав з дороги та врізався у стовп.

У псевдополіціянта вилучили підроблене службове посвідчення і нагрудний жетон.

Фігурантам вручили підозру за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Також розпочато кримінальне провадження ще за двома статтями:

– ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи),

– ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) Кримінального кодексу України.

Тепер ділкам загрожує до дев’яти років тюремного ув’язнення.

Крім того, за результатами експертизи буде надана додаткова правова оцінка діям одного з фігурантів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.