На Закарпатті викрили псевдоправоохоронця на переправлення «ухилянтів»
Джерело: Нацполіція
На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.
Організували незаконний бізнес двоє місцевих мешканців — чоловіки 48-ми та 52-х років, котрі “допомагали” охочим уникнути мобілізації та тікати в Румунію поза офіційними межами пропуску.
З’ясувалося, що за пошук “клієнтів” відповідав 52-річний чоловік. Він же й ознайомлював їх з умовами перетину кордону. Його 48-річний змовник безпосередньо відвозив чоловіків-втікачів до місця перетину кордону. Переважно осіб перевозили маленькими групами.
Зауважується, що зловмисники часто вдавалися до хитрощів. Так, для перевезення чоловіків спільники використовували транспортний засіб, котрий ззовні нагадував інкасаторське авто. Крім того, 48-річний водій-перевізник сідав за кермо у формі поліціянта та мав при собі підроблене посвідчення працівника поліції.
Правоохоронці затримали одного зі спільників, коли той під виглядом поліціянта намагався перевезти через блокпост чергову групу. Під час заходів фігурант відмовився виконувати законні вимоги правоохоронців, не зупинив мікроавтобус та почав тікати. Однак, не впоравшись з керуванням, з’їхав з дороги та врізався у стовп.
У псевдополіціянта вилучили підроблене службове посвідчення і нагрудний жетон.
Фігурантам вручили підозру за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Також розпочато кримінальне провадження ще за двома статтями:
– ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи),
– ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) Кримінального кодексу України.
Тепер ділкам загрожує до дев’яти років тюремного ув’язнення.
Крім того, за результатами експертизи буде надана додаткова правова оцінка діям одного з фігурантів.
- СБУ та Нацполіція ліквідували нові схеми для ухилянтів у трьох українських областях.
- Служба безпеки спільно з Нацполіцією ліквідували три нові “схеми для ухилянтів”, затримавши посадовців МСЕК і медзакладів.
- Служба безпеки викрила раніше затриманого адміністратора одного з телеграм-каналів “для ухилянтів” на співпраці з ФСБ.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.