Нацбанк Польщі випустив нові срібні монети з написом «совєти — додому»

Джерело: Nowa Trybuna Opolska

Радянські війська залишили Польщу 30 років тому. З цієї нагоди Національний банк країни випустив пам’ятну монету “Совєти — додому” номіналом 10 злотих.

Нацбанк Польщі випустив монету з нагоди виведення радянських військ з країни.

Її послання дуже просте. На малюнку зображено вказівний палець з відповідним написом, — зауважив Кшиштоф Пастернак, заступник директора Опольського регіонального відділення НБП. Напис “совєти — додому” розміщений на зворотному боці срібної монети номіналом 10 злотих.

До початку 1990 років у Польщі налічувалося 68 місць дислокації радянських частин, зокрема одне в Опольському воєводстві у Бжегу. Загальна площа лісових полігонів становила понад 60 тис. га.

Те, що ми бачимо на монеті, походить від потреби серця свободи та вигукнути те, чого очікувала переважна більшість поляків, — пояснив польський історик Марек Бялокур.

Довідка. 18 вересня 1993 року, останні радянські солдати виїхали з варшавського Східного залізничного вокзалу. Північну групу радянських військ створили в 1945 році, її формально-правове розташування відбулося 17 грудня 1956 року на підставі підписаної у Варшаві “Угоди між урядом Польської Народної Республіки та урядом СРСР про правовий статус радянської армії, тимчасово розміщеної у Польщі”.

Росіяни офіційно почали виведення військ з країни 9 квітня 1991 року.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.