Нацбанк Польщі випустив нові срібні монети з написом «совєти — додому»
Джерело: Nowa Trybuna Opolska
Радянські війська залишили Польщу 30 років тому. З цієї нагоди Національний банк країни випустив пам’ятну монету “Совєти — додому” номіналом 10 злотих.
Нацбанк Польщі випустив монету з нагоди виведення радянських військ з країни.
Її послання дуже просте. На малюнку зображено вказівний палець з відповідним написом, — зауважив Кшиштоф Пастернак, заступник директора Опольського регіонального відділення НБП. Напис “совєти — додому” розміщений на зворотному боці срібної монети номіналом 10 злотих.
До початку 1990 років у Польщі налічувалося 68 місць дислокації радянських частин, зокрема одне в Опольському воєводстві у Бжегу. Загальна площа лісових полігонів становила понад 60 тис. га.
Те, що ми бачимо на монеті, походить від потреби серця свободи та вигукнути те, чого очікувала переважна більшість поляків, — пояснив польський історик Марек Бялокур.
Довідка. 18 вересня 1993 року, останні радянські солдати виїхали з варшавського Східного залізничного вокзалу. Північну групу радянських військ створили в 1945 році, її формально-правове розташування відбулося 17 грудня 1956 року на підставі підписаної у Варшаві “Угоди між урядом Польської Народної Республіки та урядом СРСР про правовий статус радянської армії, тимчасово розміщеної у Польщі”.
Росіяни офіційно почали виведення військ з країни 9 квітня 1991 року.
- У День Незалежності України центральні банки України та Польщі разом увели в обіг пам’ятні монети зі спільного набору “Дружба та братство – найбільше багатство”.
- 5 вересня з нагоди Дня воєнної розвідки України Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету “Воєнна розвідка України”.
- До Дня Незалежності України Національний банк презентував пам’ятні монети “Сміливість бути. UA” номіналом у 10 та 5 гривень.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.