Нацбанк випустив монету до Дня закоханих

Джерело: НБУ
Напередодні Дня закоханих Національний банк України вводить в обіг лімітовану пам’ятну монету “Сила кохання”. Її тираж – до 15 000 штук.
Монета виготовлена зі срібла 925 проби та має номінал 10 гривень.
На аверсі монети зображено троянду, стилізовану у вигляді серця (локальна позолота), у графічне полотно якої вписано слово “кохання” різними мовами світу. Це підкреслює, що кохання не знає кордонів та мовних бар’єрів.
На реверсі в центрі – золоте серце, від якого рівномірно розходяться “вібрації щирого та всеосяжного кохання”.
Її дизайн створила група київських художників – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.
Придбати пам’ятну монету “Сила кохання” можна з 12 лютого 2025 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Вона також реалізовуватиметься банками-дистриб’юторами. Про початок реалізації вони повідомлять на своїх сайтах.
- У передріздвяні та новорічні дні Національний банк випустив пам’ятну монету “Новорічна іграшка”, виготовлену зі срібла. Номінал монети ‒ 10 гривень.
- Національний банк випустив нову пам’ятну монету “Цифрова держава”, яку присвятив цифровізації України.
- Національний банк України створив пам’ятні монети “Ні куля, ні шабля!”. Напередодні Дня Збройних Сил України він презентував їх на зустрічі з військовослужбовцями.
Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…
Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.