Нацбанк заявив про рішення знизити облікову ставку з 20% до 16%

Джерело: брифінг НБУ

26 жовтня правління Нацбанку України заявило про рішення знизити облікову ставку з 20% до 16%. Її зрівняють зі ставкою за депозитними сертифікатами овернайт.

“У такий спосіб Національний банк модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою “нижньої межі”, – пояснив голова правління Нацбанку Андрій Пишний.

За його словами, ставки за іншими операціями НБУ з банками встановлено за принципом:

  • за тримісячними депозитними сертифікатами – “облікова ставка + 4 процентні пункти” (20%);
  • за кредитами рефінансування – “облікова ставка + 6 процентних пунктів” (22%).

Фактично незмінними залишаються ставки за операціями НБУ з банками. Регулятор додав, що сигнальну роль облікової ставки в умовах структурного профіциту ліквідності буде посилено модернізацією операційного дизайну монетарної політики.

Цей крок надасть змогу Нацбанку утримувати короткострокові гривневі міжбанківські ставки близькими до облікової ставки.

“У результаті зросте спроможність НБУ впливати на очікування економічних агентів та мотиви їхньої економічної поведінки. Утримання незмінними ставок за операціями НБУ з банками наразі узгоджується з необхідністю збереження привабливості гривневих інструментів, що важливо для забезпечення помірної інфляції та курсової стійкості на прогнозному горизонті”, – додав Пишний.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.