Національне військове кладовище будуватиме компанія, створена уже після оголошення тендера

Джерело: ProZorro, Youcontrol, Главком

1 серпня оголосили переможця тендеру на будівництво Національного військового меморіального кладовища — консорціум “Білдінг Юа”. Виявилось, що консорціум (тимчасове об’єднання капіталу кількох компаній) створено 4 липня 2024 року – за день після оголошення тендера.

Засновниками стали три компанії: “Євроелітбуд” з Одеси (має частку 80%), “Акам” із Дніпра, та ПАТ “Броварське шляхово-будівельне управління №50” з Київської області. Кінцевими бенефіціарами консорціуму є одесити Олександр Ісаєв і Наталя Побережець.

Фірма-переможець зобов’язалась побудувати військове кладовище за 1,75 млрд грн, що на 41,96 млн грн менше від очікуваної ціни (1,8 млрд грн).

Документи “Білдінг Юа” не до кінця відповідали тендерній документації. Зокрема, не було підтверджень наявності обладнання для розпилу каменю, письмового дозволу на угоди понад 10 млн грн, документів щодо власності асфальтобетонного заводу, антикорупційної програми та наказу про призначення уповноваженого з реалізації антикорупційної програми. За тиждень це виправили.

Крім того, журналісти “Главкому” вказали, що до IV кварталу 2023 року співвласницею Броварського шляхово-будівельного управління №50 (одного з “творців” консорціуму) була громадянка Росії Таміла Свірідова з 9,8% статутного капіталу. Наразі її прізвище серед власників компанії не фігурує.

  • Переможцем конкурсу на ремонт “Охматдиту” стала компанія “Буд-Технолоджі” з пропозицією 307 млн грн. Це одна з найдорожчих пропозицій, а дешевші варіанти проігноровано.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.