Над містом у Швейцарії, де відбуватиметься саміт миру, закриють повітряний простір

Джерело: виконавчий орган Швейцарії

Уряд Швейцарії схвалив рішення про тимчасове закриття повітряного простору над містом Бюргеншток у зв’язку з проведенням Глобального саміту миру, який відбудеться 15-16 червня. Заходи безпеки включають закриття неба над містом та розгортання допоміжної служби підтримки Збройними силами Швейцарії.

Військово-повітряні сили Швейцарії закриють повітряний простір над Бюргенштоком з 08:00 13 червня до 20:00 17 червня. Обмеження стосуватимуться руху за правилами візуальних польотів (VFR), некомерційних польотів за приладами (IFR), а також польотів безпілотних літаків.

“Цей захід необхідний для забезпечення безпеки міжнародної конференції високого рівня. Згідно з міжнародним правом, Швейцарія зобов’язана забезпечити безпеку гостей, які потребують особливого захисту”, – підкреслили в уряді країні.

Федеральна рада Швейцарії також схвалила розгортання до 4000 військовослужбовців для підтримки безпеки у місті під час проведення саміту. Кількість солдатів, які будуть залучені, залежатиме від рельєфу місцевості та масштабу місії, а також від кількості об’єктів, що потребуватимуть захисту.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Риксдаг, після п’ятигодинних дебатів, проголосував за угоду щодо військової співпраці зі США, так звану угоду DCA, яка дає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз по всій країні.