Нафтовий танкер вперше пройшов Ормузькою протокою після блокади США

Джерело: Bloomberg

Танкер під прапором Пакистану, що входив до Перської затоки на вихідних, став першим судном, котре вийшло через Ормузьку протоку з вантажем сирої нафти після запровадження блокади США.

Танкер Shalamar пройшов південніше іранського острова Ларак і вийшов у води Оманської затоки пізно у четвер, маючи на борту близько 450 тис. барелів нафти, завантаженої на острові Дас в Об’єднаних Арабських Еміратах. Судно класу Aframax, завантажене лише наполовину, нині прямує до Карачі.

Проходження суден через протоку минулими тижнями відбувається переважно у поодиноких випадках. Після запровадження блокади ВМС США судновласники мають отримувати дозвіл як від іранських, так і від американських органів для проходу нафтових та інших вантажних суден.

Минулого тижня через протоку пройшли три супертанкери з іранською нафтою, однак загалом кількість проходів залишається низькою.

До рішення Вашингтона блокувати протоку, Іран продовжував частково експортувати нафту — приблизно 1,7 млн барелів на добу. Однак наразі ці постачання переважно зупинилися на тлі очікування нового раунду переговорів.

Спершу Shalamar намагався пройти Ормузьку протоку в неділю, однак розвернувся на тлі зриву переговорів між Іраном і США. Згодом судно знову здійснило спробу у напрямку острова Дас.

Після оголошення США блокади узбережжя Ірану, яка набула чинності з понеділка, судновласники почали зважувати ризики для вантажів.

За даними Центрального командування США, за три дні 14 суден змінили курс і розвернулися за наказом вашингтона.

Блокада охоплює район від узбережжя Оману поблизу Рас-ель-Хадд до кордону Ірану та Пакистану.

Власником і оператором танкера Shalamar є Pakistan National Shipping.

Зауважимо, напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що “назавжди” відкриває Ормузьку протоку, яка була заблокована внаслідок війни проти Ірану.

Раніше Трамп неодноразово скаржився на те, що союзники Європі відмовились брати участь у розблокуванні Ормузької протоки. Він закликав країни, які постраждали від блокування протоки, захопити її. Також, за даними FT, американський лідер погрожував повністю заблокувати постачання озброєння Україні через програму PURL.

  • 11 квітня Дональд Трамп заявив, що Штати почали розчищати Ормузьку протоку. Повідомляється, що в операції бере участь понад 10 тисяч військовослужбовців США, а також понад десяток бойових кораблів і десятки літаків.

У Краматорську на Донеччині російські окупанти цілеспрямовано атакували комунальників.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що попереджувальні постріли, здійснені російським фрегатом з метою відвернути цивільну яхту під прапором Великої Британії поблизу британських територіальних вод, були безрозсудними та викликають глибоке занепокоєння.

Німецька оборонна компанія Hensoldt та українська компанія Fire Point оголосили про стратегічне партнерство в межах створення системи протиракетної оборони FREYJA (“Фрея”).

На Київщині правоохоронці затримали 38-річного чоловіка, який проник у квартиру та намагався зґвалтувати 8-річну дівчинку.

Український бренд вишитого одягу Embr Gem розірвав співпрацю із суддею кулінарного шоу “МастерШеф” Ольгою Мартиновською після її заяв про тварин, які пролунали в інтерв’ю Марії Єфросиніній.