Найманці з Непалу масово дезертують з армії РФ – ГУР
Джерело: ГУР МОУ
В українській розвідці повідомили, що найманці з Непалу масово дезертують з російської армії.
За даними розвідки, втеча найманців з Непалу, закріплених за військовою частиною 29328 ЗС РФ, спричинена величезними втратами у “м’ясних штурмах”, жорстоким ставленням російських польових командирів, включно із позасудовими стратами за відмову від виконання наказів йти на вірну смерть, а також ― невиплатою обіцяних грошей.
Групи російських загарбників проводять активні пошуки втікачів у тимчасово окупованих українських населених пунктах, зокрема ― на Луганщині, де перебував особовий склад в/ч 29328, але, як правило, результатів цей процес не дає.
- Зображення: ГУР МОУ
- Зображення: ГУР МОУ
- Зображення: ГУР МОУ
Ватажки російської мотострілецької військової частини у рапортах і доповідях “нагору” пояснюють дезертирство непальців нісенітницями про ймовірне “відбуття до рідної країни через землетрус”.
Утім, потрапити з окупованої Луганщини назад у Непал самотужки ― справа не надто легка. До того ж, за участь у бойових діях проти України у складі російської армії громадянам Непалу в їхній державі може загрожувати притягнення до відповідальності.
- Зображення: ГУР МОУ
- Зображення: ГУР МОУ
“У підсумку бажання заробити “легких” грошей перетворилось для непальських найманців на пастку, безпечного виходу з якої не існує”, – зазначили у розвідці.
- У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України опублікували списки найманців із Сирії, завербованих Росією на повномасштабну війну проти України.
- За інформацією української розвідки, Росія формує загони так званих “військових інструкторів” для подальшого відрядження їх на територію країн Африки.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що росіяни готують експедицію в Африку для пошуку найманців для повномасштабної війни проти України.
Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.
24 червня президент Володимир Зеленський провів зустріч з главою Франції Емманюелем Макроном, під час якої сторони обговорили посилення оборонної співпраці, зокрема постачання винищувачів Mirage, спільне виробництво дронів-перехоплювачів і запровадження нових санкцій проти Росії.
Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.
Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.