Найпотужніша європейська ракета-носій виконала останній запуск після майже 30 років експлуатації

Джерело: Space.com.

На борту 31,6 метрової ракети було два супутники. Запуск відбувся о першій годині ночі за київським часом.

Через близько пів години на геостаціонарну орбіту було випущено перший супутник під назвою Heinrich-Hertz. Через ще три хвилини слідом за ним полетіли другий корисний вантаж, відомий як Syracuse 4B.

“Ariane 5 ідеально завершила свою роботу. Тепер це дійсно легендарний пусковий пристрій”, — наголосив генеральний директор Arianespace Стефан Ізраель.

Вперше найпотужнішу європейську ракету було випущено у 1996 році. Тоді вона не змогла вийти на орбіту, ініціювавши автоматичне самознищення в середині польоту.

Ракета мала 96% місій з успіхом. Всього було виконано 117 місій Ariane 5 і відправлення 239 корисних навантажень на орбіту.

Її наступник Ariane 6 планують завершити для запусків не раніше кінця цього року.

6 грудня в Україні – День Збройних сил України.

Триває шістсот п’ятдесята доба широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. На Авдіївському напрямку українські військові відбили 23 атаки противника в районах східніше Новобахмутівки, Степового, північно-східніше Бердичі, Авдіївки, Сєверного, Первомайського Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, безуспішно намагався прорвати оборону військ ЗСУ.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з міністеркою закордонних справ Нідерландів Ганке Брейнс Слот, яка перебуває з візитом у нашій країні.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

5 грудня президент України Володимир Зеленський виступить зі зверненням до сенаторів США. Звернення відбудеться напередодні голосування Сенату щодо екстреного пакета зовнішньої допомоги на суму 106 мільярдів доларів, який включає понад 61 мільярд доларів для України.