Найстаріша людина у світі Томіко Ітоока померла у віці 116 років

Джерело: BBC

Японка Томіко Ітоока, визнана Книгою рекордів Гіннесса як найстаріша людина у світі, померла у 116-річному віці.

За офіційним повідомленням, Ітоока померла у домі пристарілих у місті Асія, префектура Хього.

Японку визнали найстарішою людиною у світі після того, як у серпні 2024 року у 117-річному віці померла іспанка Марія Браньяс Морера.

“Пані Ітоока надихала нас мужністю та надією протягом всього свого довгого життя. Ми вдячні їй за це”, – сказав мер Асії Рьосуке Такашима.

Томіко Ітоока народилась у травні 1908 року – за шість років до Першої світової війни та у той самий рік, коли у США випустили автомобіль Ford Model T.

У вересні 2024 року її визнали найстарішою людиною у світі. Вона отримала офіційний сертифікат Книги рекордів Гіннесса у День поваги до літніх людей, який у Японії є державним святом.

Ітоока пережила дві світові війни, пандемії та низку технологічних проривів.

У студентські роки вона грала у волейбол та двічі підіймалась на гору Онтаке висота якої 3 067 метрів. У старшому віці вона любила банани та “Кальпіс” – безалкогольний молочний напій.

Ітоока вийшла заміж у 20 років, у неї народились четверо дітей: дві доньки і два сини.

У часи Другої світової війни вона керувала офісом текстильної фабрики свого чоловіка, який помер 1979 року. Відтоді вона жила одна.

У Ітооки залишились один син та одна донька, а також п’ятеро онуків.

Станом на вересень 2024 року у Японії нараховувалось понад 95 тисяч осіб віком від 100 років, з яких 88% – саме жінки.

Зі 124 мільйонного населення Японії майже третина – люди віком понад 65 років.

Тепер найстарішою людиною у світі вважається бразильська монахиня Іна Канабарро Лукас, яка народилась через 16 днів після Томіки Ітооки. Зараз їй також 116 років.

Президент США Дональд Трамп зголосився повернути Росію до складу G7. Виступаючи в Білому домі перед журналістами, він також наголосив, що вважає видворення Росії з “Великої сімки” помилкою.

Вперше Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася під головуванням Великої Британії. Українська сторона висловила вдячність главі Міноборони Британії Джону Гілі за активізацію зусиль та збереження формату.

Нині є усі підстави вважати, що російська влада готує акти саботажу в Балтійському морі, маскуючи їх під дії інших країн, мовиться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 лютого. На даний час відбулося 107 бойових зіткнень.

13 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про зустріч представників США, України та Росії у межах Мюнхенської безпекової конференції.