Найвагоміший скандал: британські розвідники зреагували на затримання заступника Шойгу
Джерело: міноборони Великої Британії
Британські розвідники прокоментували скандал з Тимуром Івановим – заступником глави міноборони РФ – якого звинувачують у хабарництві.
Іванова затримали 23 квітня та арештували на два місяці. Йому висунули звинувачення в отриманні хабаря у великому розмірі. Термін ув’язнення за цією статтею може сягати 15 років.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президенту РФ Володимиру Путіну вже повідомили про ситуацію з Івановим. Водночас сам підозрюваний свою вину заперечує.
Про викриття та затримання Іванова повідомили й міністру оборони РФ Сергію Шойгу. Розвідники зауважили, що Шойгу та Іванов давно працюють разом. Зокрема у 2012 році Іванов був віцепрем’єром в уряді Московської області, а Шойгу тоді обіймав пост губернатора столичного регіону.
Посаду у міноборони РФ Тимур Іванов обійняв у 2016 році. Після окупації Маріуполя він зіграв важливу роль у проєктах реконструкції міста.
Розвідники додали, що у декларації про доходи Іванова від 2018 року, вказано, що він є власником 22 автівок.
“Повідомлення про розкішне життя Іванова дивно поєднується з лютневим зверненням Путіна до нації, коли він закликав до створення нової еліти, яка складатиметься з героїв “СВО”. Справа Іванова – найвагоміший скандал, який зачепив міноборони з того часу, як у листопаді 2012 року відправили у відставку тодішнього міністра оборони Анатолія Сердюкова”, – резюмували розвідники.
- Британські розвідники зауважили, що у Росії рекордно зросли рівень дезертирства та кількість звернень від громадян РФ, які просять про притулок у країнах Заходу.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.