Найвагоміший скандал: британські розвідники зреагували на затримання заступника Шойгу

Джерело: міноборони Великої Британії

Британські розвідники прокоментували скандал з Тимуром Івановим – заступником глави міноборони РФ – якого звинувачують у хабарництві.

Іванова затримали 23 квітня та арештували на два місяці. Йому висунули звинувачення в отриманні хабаря у великому розмірі. Термін ув’язнення за цією статтею може сягати 15 років.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президенту РФ Володимиру Путіну вже повідомили про ситуацію з Івановим. Водночас сам підозрюваний свою вину заперечує.

Про викриття та затримання Іванова повідомили й міністру оборони РФ Сергію Шойгу. Розвідники зауважили, що Шойгу та Іванов давно працюють разом. Зокрема у 2012 році Іванов був віцепрем’єром в уряді Московської області, а Шойгу тоді обіймав пост губернатора столичного регіону.

Посаду у міноборони РФ Тимур Іванов обійняв у 2016 році. Після окупації Маріуполя він зіграв важливу роль у проєктах реконструкції міста.

Розвідники додали, що у декларації про доходи Іванова від 2018 року, вказано, що він є власником 22 автівок.

“Повідомлення про розкішне життя Іванова дивно поєднується з лютневим зверненням Путіна до нації, коли він закликав до створення нової еліти, яка складатиметься з героїв “СВО”. Справа Іванова – найвагоміший скандал, який зачепив міноборони з того часу, як у листопаді 2012 року відправили у відставку тодішнього міністра оборони Анатолія Сердюкова”, – резюмували розвідники.

  • Британські розвідники зауважили, що у Росії рекордно зросли рівень дезертирства та кількість звернень від громадян РФ, які просять про притулок у країнах Заходу.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.