Наказу про вихід з Вугледару не було, його прийняли на місцях — аеророзвідник 72 ОМБр

Джерело: Микола Ворошнов у Фейсбуці 

Вище військове керівництво не давало наказу про вихід з Вугледару (Донеччина), стверджує аеророзвідник 72 ОМБр Микола Ворошнов. Він наголосив, що втримати місто було неможливим, оскільки ЗС РФ здійснювали тиск на Вугледар з трьох напрямків. Про це ж говорили напередодні аналітики проєкту DeepState.

Місто вдалося утримувати силами ЗСУ два роки,  але воно зазнавало інтенсивного тиску російських сил, що наступали із флангів. Аналітики проєкту DeepState 1 жовтня повідомляли, що російські війська, ймовірно, захопили місто Вугледар. Аналітики ISW зранку стверджували те саме.

Лише 2 жовтня стало відомо, що військове командування України дало зелене світло для маневру з виведення підрозділів з Вугледара, що в Волноваському районі Донецької області.

“Вугледар пав. Вугледар був приречений, врятувати його було неможливо. А от людей врятувати можна було. Але наказу про вихід так і не дали. Всі в місті і довкола нього розуміли що відлік йде на дні, а потім вже й на години, але наказу на відхід так і не надійшло. Куди будемо відходити? А х*й його зна. Поки у ворога буде вистачати сил нас гнати – ми будемо сунутись назад”, — написав Микола Ворошнов.

Фото: Микола Ворошнов

Пізніше він опублікував інший пост, де підкреслив, що “питання відходу з такого стратегічного рубежу як Вугледар – це не компетенція командира бригади, це набагато вище”.

Тому усі ці закиди про бардак з заміною комбрига в 72 – це суцільна бздура. Так, щось десь є, але навряд це має стратегічний вплив. Невчасно? Ну може, але я хз яка там процедура на цих рівнях. Просто нагадаю що колишнього комбрига 72ки – Славяна, теж міняли на Вінніка у розпалі Бахмутської різні, в серпні 22го”, — додав він.

Фото: Микола Ворошнов

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.