Напередодні стрілянини у РФ Путін назвав «провокацією» попередження Заходу про теракти

Джерело: російське пропагандистське видання “ТАСС”

Напередодні стрілянини у Підмосков’ї Володимир Путін назвав попередження Заходу про можливі теракти “провокацією та шантажем”.

“Нагадаю і про нещодавні, прямо скажемо, провокаційні заяви низки офіційних західних структур про можливість терактів у Росії. Все це нагадує відвертий шантаж та намір залякати, дестабілізувати наше суспільство. Ви добре знаєте про це, зараз не вдаватимуся до деталей”, – заявив Путін під час своєї промови на розширеному засіданні колегії ФСБ, 19 березня 2024 року.

Також під час своєї промови Путін сказав, що нібито “свого часу Захід активно використовував у своїх інтересах різного роду транскордонні радикальні, терористичні угруповання, у тому числі заохочував їхню агресію проти Росії”.

Що передувало?

Увечері 22 березня, в Підмосков’ї озброєні люди влаштували стрілянину в ТЦ Crocus City Hall.

В цей час там розпочинався концерт гурту “Пікнік”. За словами очевидця, невідомі влаштували стрілянину у холі та у самій залі перед початком концерту. Нападники також застосували вибухівку, спричинивши масову пожежу. Пізніше росЗМІ повідомили про другий вибух в ТЦ Crocus City Hall.

Згодом стало відомо, що терористична організація “Ісламська держава” взяла на себе відповідальність за стрілянину в московському ТЦ Crocus City Hall.

Згодом що у Сполучних Штатах підтвердили, що до стрілянини у ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї причетна ІДІЛ.

Офіційний представник США у коментарі виданню CBS News зазначив, що Америка має розвіддані, які підтверджують заяву “Ісламської держави”, яка взяла на себе відповідальність за скоєне.

Посадовець наголосив, що США “немає причин сумніватись” у правдивості заяв ІДІЛ.

Щобільше, він заявив, що США передавали Росії свої розвіддані про високу ймовірність терактів.

Представниця Ради нацбезпеки США Едріан Вотсон також підтвердила, що Штати попередили Росію про загрозу терактів.

“Раніше цього місця уряд США мав інформацію про заплановану терористичну атаку у Москві, потенційно націлену на великі зібрання, зокрема концерти, що змусило Держдепартамент публічно зробити попередження американцям у Росії”, – сказала вона.

Американський уряд, за її словами, також передав ці дані російським посадовцям відповідно до своєї політики про “обов’язкові попередження”.

Пізніше РосЗМІ, з посиланням на джерела у спецслужбах РФ повідомили, що США попередили Росію про загрозу терактів.

За даними джерела, США повідомили російських урядовців про те, що готується теракт.

“Але вона (інформація – ред.) мала загальний характер і не було жодної конкретики”, – сказало джерело.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.