Наприкінці березня у новому форматі буде проведено Конгрес місцевих та регіональних влад

Джерело: форум “Україна. Рік 2024”

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, заявив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Згідно з його словами, Конгрес місцевих та регіональних влад був створений за ініціативою президента три роки тому як платформа для взаємодії та комунікації всіх представників влади, що особливо важливо в умовах повномасштабного вторгнення.

На цей раз планується оголошення проведення Національного конгресу у новому форматі, який буде більш інтерактивним та забезпечить більше можливостей для взаємодії й обміну думками між учасниками.

Він нагадав, що у 2023 році Конгрес був переглянутий, оскільки важливо, щоб такі зустрічі відбувалися в регіонах, де керівники територіальних громад могли взаємодіяти з представниками центральної влади. Він також підкреслив, що завдяки Конгресу вдалося розв’язати деякі проблеми, зокрема, стосовно розмінування територій у Херсонській та Харківській областях.

Олексій Кулеба також зазначив, що в Україні зараз діють регіональні офіси міжнародного співробітництва, які є точками контакту для міжнародних партнерів та допомагають їм розуміти потреби регіонів. Вони координують співпрацю та створюють мости між бажанням партнерів допомогти Україні та реальними потребами громад, що сприяє інтеграції України до Європейського Союзу.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.