Нардепу Бондару повідомили про підозру у справі про заволодіння ₴140 млн

Джерело: САП, НАБУ, ЦПК

Чинному депутату Верховної Ради оголосили підозру у справі про заволодіння коштами Укрзалізниці.

Правоохоронці називають нардепа співкерівником організованої групи, викритої на заволодінні понад 140 млн грн. Загалом же у цій справі про підозру повідомили 8 особам.

За даними слідства, нардеп разом з підприємцем розробили схему з постачання продукції Укрзалізниці за завищеними цінами.

“Для реалізації злочину особи вступили у змову з членами іншої організованої групи, до складу якої входила посадова особа АТ “Укрзалізниця” та інші особи, які здійснювали неформальний контроль за діяльністю товариства”, – розповіли в САП.

Так, протягом 2021-2022 років у тендерах УЗ на постачання кабелів перемогли підконтрольні підприємцю компанії, вони узгоджували свої дії та завищували вартість продукції.

Внаслідок схеми Укрзалізниця зазнала збитків на суму понад 140 млн грн.

У САП стверджують, що підозрюваний нардеп використовував свій статус та зв’язки, а також отримував тіньові “дивіденди” від реалізації схеми.

Хоч правоохоронці не вказують імені нардепа, в Центрі протидії корупції повідомили, що йдеться про Віктора Бондара.

В ЦПК нагадали, що Бондар — депутат кількох скликань, зараз представляє округ у Хмельницькій області. Перед Революцією гідності входив до фракції Партії регіонів і голосував за диктаторські закони 16 січня.

Водночас у 2005-2006 роках він був міністром транспорту і зв’язку, потім – заступником голови Секретаріату президента, а у 2007-2010 роках очолював Дніпропетровську ОДА.

Срібний призер Олімпіади-2024 зі спортивної гімнастики Ілля Ковтун прийняв рішення змінити спортивне громадянство. Український гімнаст подав заяву на отримання громадянства Хорватії, про що повідомив головний тренер національної збірної Владімір Маджаревич.

Президент України провів засідання Ставки, на якому було обговорено питання щодо розвитку виробництва зброї, зокрема дронів, ракетних систем та технологічних компонентів для армії. Уряд працює над збільшенням виробничих потужностей і закупівель в Україні.

У новому оновленні застосунку “Армія+” з’явилися три нових рапорти: на приймання та здавання посади, а також на відпустку у зв’язку з вагітністю. Тепер їх загальна кількість в додатку досягла 22.

Російські вугільні компанії третій рік поспіль зіштовхуються зі скороченням експорту.

Шість російських нафтових танкерів, які все ще перебувають на етапі будівництва на суднобудівному заводі “Звезда”, потрапили під санкції США, запроваджені минулого тижня.