NASA знову підвищили шанси астероїда — «вбивці міст» зіткнутися із Землею у 2032 році
Джерело: France 24
Згідно з оновленим прогнозом NASA, ризик зіткнення астероїда – “вбивці міст” із Землею в 2032 році зріс до 3,1%.
Як зазначається, це найвищий показник загрози зіткнення в історії сучасних спостережень. Попередній рекорд належав астероїду Апофіс у 2004 році, який мав 2,7% ймовірності зіткнення, але пізніше ця загроза була повністю виключена.
Утім, за словами науковців, шанси на удар все ще доволі малі – приблизно 1 до 32, що можна порівняти з тим, як п’ять разів поспіль правильно вгадати результат підкидання монети.
Лише якщо ризик перевищить 10%, NASA офіційно повідомить ООН, щоб країни, які потенційно опиняться під загрозою, почали підготовку до захисту.
Астероїд 2024 YR4, який отримав прізвисько “вбивця міста”, має діаметр до 90 метрів. Хоча він значно менший за космічний об’єкт, що знищив динозаврів, його падіння спричинило б вибух, порівняний із ядерним ударом.
Очікується, що астероїд наблизиться до Землі у 2032 році.
- Астрономи значно підвищили ймовірність прямого зіткнення астероїда 2024 YR із Землею у 2032 році.
У промисловій зоні Ras Laffan у Катарі стався вибух на газовому об’єкті Barzan. За даними влади, загинули щонайменше 13 людей, ще 66 дістали поранення.
Капітан збірної Аргентини Ліонель Мессі став найкращим бомбардиром в історії чемпіонатів світу з футболу. У матчі другого туру ЧС-2026 проти Австрії він забив свій 17-й гол на мундіалях і перевершив рекорд німця Мірослава Клозе.
Гейлі Бібер стала обличчям нової кампанії бренду Skims, заснованого Кім Кардаш’ян. Модель знялася для колекції Everyday Cotton і розповіла про базові речі, які носить щодня.
Нинішнє загострення між Україною та Польщею, ініційоване рішенням президента Польщі Кароля Навроцького позбавити президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла через найменування української військової частини на честь героїв УПА, переросло у масштабну дипломатичну кризу, що вийшла далеко за межі суперечок про минуле.
Понад 400 великих суден, зокрема нафтових танкерів, очікують біля східного входу до Ормузької протоки на відновлення судноплавства. Власники не поспішають заходити в акваторію через невизначеність довкола домовленостей між США та Іраном.