НАТО розмістило замовлення на зенітні ракети Stinger на майже $700 млн  

Джерело: Reuters

НАТО розмістило замовлення на зенітні ракети Stinger на суму майже 700 мільйонів доларів від імені кількох держав-членів, заявив генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг.

“Сьогодні (агентство закупівель НАТО) NSPA підписало новий міжнаціональний контракт на ракети Stinger на суму майже 700 мільйонів доларів”, – сказав він на зустрічі лідерів оборонної промисловості на полях саміту НАТО у Вашингтоні.

Останній контракт на ракети Stinger від RTX був укладений в травні 2022 року, коли армія США закупили зенітні ракети на суму 625 мільйонів доларів для поповнення запасів, надісланих в Україну.

Замовлення НАТО на Stinger забезпечить роботу виробничої лінії до 2029 року, повідомив Reuters представник RTX.

  • 9 липня, під час промови на відкритті саміту НАТО у Вашингтоні, президент США Джо Байден анонсував посилення української ППО. Зокрема Сполучені Штати передадуть Україні додаткову батарею Patriot.
  • Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

Протягом дня, 19 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 59 вибухів. 

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило в п’ятницю, 19 липня, що громадянина Німеччини в Білорусі засудили до смертної кари і Берлін інтенсивно спілкується з владою в Мінську щодо його долі.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 19 липня, від початку цієї доби по всій лінії фронту відбулося 101 бойове зіткнення. 

Сьогодні, 19 липня, відбувся замах на українську мовознавицю, політикиню, викладачку, доктора філологічних наук Ірину Фаріон….

Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив, що внаслідок російського ракетного удару по Миколаєву вже відомо про 14 поранених, серед них четверо неповнолітніх.