НАТО розпочало навчання в Арктиці, зосередившись на ролі цивільного населення
Джерело: Reuters
Навчання “Cold Response” зосереджені на обороні Європейської Арктики, де країни НАТО — Норвегія та Фінляндія — мають спільний кордон із Росією. Цьогоріч вони триватимуть з 9 до 19 березня.
Маневри стали частиною місії НАТО “Arctic Sentry”, котра спрямована на посилення присутності Альянсу в полярному регіоні та зменшення напруженості через суперечку з Трампом щодо Ґренландії. Президент США наполягає, що Сполученим Штатам потрібна Ґренландія для протидії загрозам з боку Росії та Китаю в Арктиці, тоді як Данія не може гарантувати безпеку острова.
Цього року у навчаннях візьмуть участь близько 25 тисяч військових із 14 країн, зокрема США та Данії. Очікується, що США залучать близько 4 тисяч військових.
Норвегія оголосила 2026 рік роком “загальної оборони”, приділяючи особливу увагу готовності цивільних, підприємств та державних установ до війни та надзвичайних ситуацій.
Ми хочемо, щоб наші військові виконували свою роботу із захисту країни. Для цього ми повністю покладаємося на те, що більшість аспектів суспільства функціонуватимуть у нормальному режимі, – заявив генерал-майор Ларс Лервік, головнокомандувач норвезької армії.
У тимчасово окупованому Севастополі в ніч на 24 червня після атаки спалахнула пожежа на головній електропідстанції, місто залишилася без електропостачання.
Уночі 24 червня російські окупанти атакували хлібокомбінат у Глухові на Сумщині.
У Кривому Розі збільшилась кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.
Унаслідок нічної атаки РФ по Дніпропетровщині поранень зазнало двоє осіб.
Триває 1582-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.