НАТО збільшить присутність у Балтійському морі після пошкодження підводного кабелю

Джерело: Марк Рютте/Х

Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте НАТО заявив, що Альянс збільшить свою військову присутність у Балтійському морі після пошкодження підводного електрокабелю між Естонією і Фінляндією.

“Говорив з президентом Фінляндії Александром Стуббом про поточне розслідування під керівництвом Фінляндії щодо можливого саботажу підводних кабелів. Я висловив свою повну солідарність і підтримку. НАТО посилить свою військову присутність у Балтійському морі”, – написав Рютте.

Нагадаємо, 25 грудня, на Різдво, пошкоджено підводний електрокабель Estlink 2.

Вже наступного дня Фінляндія повідомила про затримання російського танкера з тіньового флоту, який може бути причетним до пошкодження електрокабелю.

Затримане судно Eagle S курсує під прапором Островів Кука. Воно направлялось з Росії до Єгипту.

“На цей час ми вважаємо, що це судно тіньового флоту, а вантажем був неетильований бензин, завантажений у російському порту”, – повідомив гендиректор фінської митниці Самі Ракшит.

За версією правоохоронців, кабель міг пошкодити якір танкера.

Глава МЗС Естонії Маргус Тсахкна зазначив, що пошкодження критично важливої підводної інфраструктури стали “настільки регулярними”, що “важко повірити, що це нещасні випадки або просто невдалі морські маневри”.

Він додав, що волочіння якоря морським дном навряд чи можна вважати випадковістю.

Внаслідок інциденту Естонія почала військово-морське патрулювання для захисту підводного кабелю.

  • Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
  • На території Європи зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.
  • У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
  • Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.

Триває 1237-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.