Науковці витягли з Маріанської западини найбільш глибоководний вірус

Джерело: ScienceAlert

Вченим вдалося дістати з Маріанської западини фаговий вірус vB_HmeY_H4907 всередині бактерії-господаря на глибині 8900 метрів.

Як розповіли у виданні, науковці виділили новий тип вірусу, що вражає глибоководні бактерії Halomonas.

Зазначено, що це та ж група мікроорганізмів, які роз’їдають затонулий “Титанік”, і розглянутий вид-господар існує в умовах крайнього холоду, високого тиску і бідності поживними речовинами у найглибших западинах океану.

“Наскільки нам відомо, це найглибоководніший з відомих ізольованих фагів у світовому океані”, – прокоментував морський вірусолог з океанського університету Китаю Мін Ван.

За його словами, дослідження генів вірусу не виявило збігів із жодним зареєстрованим вірусом. На думку вчених, він належить до абсолютно нового сімейства вірусів. Вони назвали це вірусне сімейство Suviridae.

  • На думку науковців, препарат, який використовується для лікування COVID-19, може бути пов’язаний з мутаціями вірусу. Зокрема Молнупіравір діє, викликаючи мутації в генетичній інформації вірусу, багато з яких вбивають або завдають шкоди вірусу, зменшуючи кількість COVID-19 в організмі.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.