Науковці закликають зупинити дослідження синтетичних мікробів «дзеркального життя» через загрозу для людства

Джерело: Guardian

Провідні світові науковці, серед яких лауреати Нобелівської премії, закликають припинити дослідження зі створення мікробів “дзеркального життя”. Вони попереджають, що ці синтетичні організми можуть створити “безпрецедентну загрозу” для життя на Землі, оскільки здатні уникати імунного захисту людей, тварин і рослин, спричиняючи смертельні інфекції.

Молекули, що формують життя, можуть існувати у двох формах — як дзеркальні образи одна одної. У природі ДНК усіх живих організмів складається з “правобічних” нуклеотидів, а білки — з “лівобічних” амінокислот. Однак вчені вже створили великі функціональні молекули у дзеркальному вигляді для вивчення. Попри це, створення цілого організму з таких молекул поки що залишається недосяжним.

Ці дослідження зацікавлюють потенційними застосуваннями. Дзеркальні молекули можуть бути використані для лікування хронічних захворювань, а дзеркальні мікроби можуть підвищити стійкість біовиробничих підприємств до забруднень.

Попри перспективи, науковці попереджають, що такі мікроби можуть закріпитися в довкіллі, уникаючи природних хижаків і конкурентів. Існуючі антибіотики проти них можуть бути неефективними.

“Дзеркальні мікроби можуть уникати імунних реакцій у людей, тварин і рослин, спричиняючи неконтрольовані смертельні інфекції”, — заявив професор Вон Купер, еволюційний біолог із Пітсбурзького університету.

У звіті, опублікованому в журналі Science, 38 експертів рекомендують зупинити дослідження зі створення дзеркальних мікробів. Вони закликають наукову спільноту та донорів чітко заявити про відмову від підтримки цих проєктів.

“Ми вважаємо, що, доки не буде надано переконливих доказів безпечності дзеркального життя, створення дзеркальних мікробів, навіть із вбудованими механізмами біобезпеки, не повинно допускатися”, — йдеться у звіті.

Доктор Кейт Адамала, синтетичний біолог з Університету Міннесоти, яка брала участь у дослідженні, раніше працювала над створенням дзеркальної клітини, але припинила проєкт, зваживши ризики.

“Ми маємо час для обговорення. І наша стаття спрямована саме на те, щоб розпочати глобальну дискусію”, — зазначила вона.

Професор Пол Фрімонт з Імперського коледжу Лондона, який не був залучений до дослідження, назвав звіт “відмінним прикладом відповідальної науки”. Він також наголосив на необхідності відкритих дебатів щодо регулювання розробок у галузі дзеркальної хімії та можливих її позитивних застосувань.

Проти іранської співачки Парасту Ахмаді та музикантів, які їй акомпанували, порушили кримінальну справу за виконання музики без хіджаба у прямому ефірі. Про це повідомляють Iran International та IranWire.

Український боксер Олександр Усик запустив унікальний музичний флешмоб, присвячений героям, які щодня борються з наслідками енергетичного тероризму Росії. В інстаграмі спортсмен звернувся до українців із закликом об’єднатися для створення гімну “Битви за світло”.

Торецьк, вкритий снігом, зруйнований обстрілами, охоплений вогнем і кіптявою. Так нині виглядає це місто, яке опинилося на лінії фронту та стало ще однією жертвою російської агресії.

Провідні світові науковці, серед яких лауреати Нобелівської премії, закликають припинити дослідження зі створення мікробів “дзеркального життя”. Вони попереджають, що ці синтетичні організми можуть створити “безпрецедентну загрозу” для життя на Землі, оскільки здатні уникати імунного захисту людей, тварин і рослин, спричиняючи смертельні інфекції.

Загадкові дрони, схожі за розміром на позашляховик, спричинили хвилю обговорень та конспірологічних теорій у США. У Нью-Джерсі вже місяць спостерігають нічні польоти цих об’єктів, що викликає занепокоєння місцевих жителів і політиків. Дрони помічали поблизу військової бази Picatinny Arsenal та гольф-клубу Дональда Трампа в Бедмінстері.