Наєв: У Північній зоні збільшили щільність мінно-вибухових загороджень у 16 разів

Джерело: Командування Об’єднаних Сил ЗС України

1 січня командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що понад 500 000 протитанкових мін встановили наші оборонці на півночі країни.

Наєв зазначив, що впродовж 2023 року сили угрупувань військ Північної операційної зони продовжували проведення стабілізаційної операції у визначених районах, чим забезпечили стабільність та контрольованість ситуації.

З початку червня 2022 року і дотепер на основних напрямках можливого наступу противника встановили понад 500 тисяч протитанкових мін. Створені протитанкові мінні поля, групи протитанкових мін. Встановлені комплекти протипіхотних вибухових пристроїв, фугаси, міновані завали та інші.

Щільність мінно-вибухових загороджень у з Північній операційній зоні збільшено у 16 разів. Паралельно були встановлені невибухові загородження та підготовлені до руйнування об’єкти транспортної інфраструктури, зокрема мости та дороги, — зазначив командувач.

Окрім цього, на виконання рішення Ставки Верховного Головнокомандувача продовжуються роботи над фортифікаційним обладнанням позицій другої лінії за активної участі місцевих органів влади.

Також організовано постійну взаємодію з військовими адміністраціями з питань захисту об’єктів критичної інфраструктури шляхом встановлення додаткових фортифікаційних споруд та обладнання і збільшення кількості мобільних вогневих груп протиповітряної оборони.

  • Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що протягом минулих двох тижнів російські диверсійно-розвідувальні групи 7 разів намагались потрапити на територію України.
  • Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв застеріг, якщо РФ продовжить нарощувати виробництво озброєння, у той час, коли західні партнери можуть зменшити військову допомогу Україні, повномасштабна війна може знову вийти за межі Сходу та Півдня.
  • Триває шістсот сімдесят сьома доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Оперативна ситуація на сході та півдні України залишається складною, протягом доби відбулось 56 бойових зіткнень.
  • Станом на 1 січня Сили оборони продовжують завдавати вогневого ураження по місцях дислокації російської армії, їх вогневих позиціях і тилах.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що ситуація на східному фронті останніми днями суттєво загострилася.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого є руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Станом на ранок 13 квітня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.