НАЗК: поліція Києва значно переплачує за користування землею під штрафмайданчики
Джерело: пресслужба НАЗК
2 січня Господарський суд м. Києва відкрив провадження у справі за позовом НАЗК про визнання недійсними договорів між господарським товариством та Головним управлінням Національної поліції у м. Києві.
Перше судове засідання призначене на 30 січня.
Зауважується, що НАЗК виявило в діях посадових осіб столичної поліції ознаки злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України – розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинена в особливо великих розмірах.
ГУ НП у м. Києві облаштувало спеціальний майданчик для тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на земельній ділянці, яку орендувало у господарського товариства. З’ясувалось, що це товариство не є власником землі, а також орендує цю ділянку — у Київської міської ради. Проте замість укладення договорів суборенди землі, між товариством та ГУ НП у м. Києві підписувались договори про закупівлю послуг з оренди нерухомого майна за державні кошти. Результатом таких дій стало створення умов для значного завищення вартості використання земельної ділянки.
Зазначається, за законом орендна плата за договором суборенди не може бути більшою за визначену в основному договорі оренди.
Внаслідок таких дій посадовці ГУ НП у м. Києві за користування частиною земельної ділянки площею 3,72 га перерахували господарському товариству бюджетні кошти у розмірі, який значно перевищує орендну плату, встановлену КМР для товариства за користування ділянкою загальною площею понад 6 га.
НАЗК затвердило обґрунтований висновок про виявлення ознак корупційного правопорушення, за результатами розгляду якого Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування.
- Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя виявило ознаки необґрунтованих активів у депутата Київської міської ради на майже 1,7 млн грн.
- Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки незаконного збагачення у депутата Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області Сергія Гарбарука на понад 136 мільйонів гривень.
- Сумського міського голову Олександра Лисенка, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі — понад 2 млн гривень, випустили під заставу.
- Співробітники Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро викрили суддю Броварського міськрайонного суду Київської області, який вимагав 4 тисячі доларів хабаря за “правильне вирішення питання” під час судового засідання.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.