НАЗК: У начальника управління поліції Києва виявили необґрунтовані активи на майже 3,9 млн
Джерело: пресслужба НАЗК
Під час проведення моніторингу способу життя Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки необґрунтованих активів у начальника управління боротьби з наркозлочинністю Головного управління поліції у м. Києві на майже 3,9 млн грн. Кошти можуть стягнути в дохід держави.
Зокрема зауважується, що його дружина у 2022 році, отримавши право користуватися та розпоряджатися автомобілем Dodge Durango вартістю 697 тис. грн, продала його своїй свекрусі. Одначе, продовжувала ним користуватися.
Окрім цього, вже у 2023 році жінка придбала земельну ділянку площею 0,12 га на Київщині вартістю понад 3 млн грн на підставі довіреності від свекрухи. У 2018 році мати посадовця також набула у власність дві квартири в Києві, хоча проживає в іншому місці.
Загалом встановлено, що спільні заощадження та офіційні доходи працівника поліції, його матері й дружини значно нижчі за вартість набутих активів.
Відповідно до п. 5-7 ч. 1 ст. 12 Закону НАЗК матеріали стосовно службовця направили до САП.
У СПА мають погодити щодо звернення до суду з позовом про визнання активів загальною вартістю 3 878 590 грн необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.
- Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя виявило ознаки необґрунтованих активів у депутата Київської міської ради на майже 1,7 млн грн.
- Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки незаконного збагачення у депутата Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області Сергія Гарбарука на понад 136 мільйонів гривень.
- Сумського міського голову Олександра Лисенка, якого підозрюють в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі — понад 2 млн гривень, випустили під заставу.
- Співробітники Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро викрили суддю Броварського міськрайонного суду Київської області, який вимагав 4 тисячі доларів хабаря за “правильне вирішення питання” під час судового засідання.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.