НБУ рекомендував банкам запровадити ліміти для клієнтів на рівні їх задекларованих доходів

Джерело: Національний банк України у Фейсбуці 

Національний банк України (НБУ) рекомендував банкам запровадити ліміти для клієнтів відповідно до їхніх задекларованих доходів. Це рішення передбачає встановлення обмежень на рівні доходів, вказаних в анкеті, та застосування цих лімітів на всіх банківських рахунках клієнта одночасно.

Згідно з рекомендацією, якщо сума обороту по карті перевищить вказаний клієнтом дохід, рахунок може бути заблоковано до надання пояснень щодо походження коштів. Мета такого заходу — посилення контролю за фінансовими операціями для запобігання незаконним схемам ухилення від сплати податків.

“Ми радимо банкам домовитися на рівні асоціації, щоб головним орієнтиром для застосування лімітів був підтверджений рівень доходів клієнтів, зазначений вказаний в анкеті. І щоб ліміти були встановлені одночасно по всьому ринку задля уникнення зміни клієнтами одного банку на інший”, – зазначив заступник Голови НБУ Дмитро Олійник.

Національний банк також упродовж наступного місяця буде створювати реєстр скомпрометованих карток і реєстр “неблагонадійних” торговців для посилення моніторингу.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт. 

Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.

Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи. 

Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.

Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.