«Не буде фінансувати РФ»: на Черкащині підсудний відмовився повертати кредит та побив суддю

Джерело: “Судово-юридична газета”

У Придніпровському районному суді міста Черкаси підсудний Тимур Щ., який фігурував у справі про стягнення заборгованості, вдарив суддю під час проголошення рішення.

Зазначається, що в 2018 році Тимур Щ. взяв у Monobank кредит 80 тис. гривень, однак вчасно гроші банку не повернув, внаслідок чого виникла заборгованість. Разом із штрафними санкціями, заборгованість чоловіка перед банком станом на січень 2024 року склала майже 94 тис. гривень. Сплачувати заборгованість Тимур Щ. фактично відмовився, відтак банк був змушений звернутися до суду.

Примітно, що в судовому процесі чоловік визнав, що він дійсно взяв кредит у банку, однак повідомив суду, що повертати кредит він не буде, оскільки, на його думку, власники “Універсал Банку” пов’язані з РФ, яку він “фінансувати не бажає”.

Зрештою 3 травня суддя Придніпровського районного суду Світлана Позарецька ухвалила рішення на користь “Універсал Банку” та стягнула з Тимура Щ. разом із судовим збором майже 97 тис. гривень.

За словами Позарецької, під час судового засідання Тимур Щ. поводив себе “достатньо емоційно та агресивно”, а на зауваження судді не реагував. Через це у судове засідання викликали співробітника Служби судової охорони.

Під час проголошення суддею резолютивної частини судового рішення Тимур Щ., який знаходився від Світлани Позарецької на відстані близько 4 метрів, спробував накинутися на суддю, супроводжуючи свої дії нецензурною лайкою.

“Нападнику фактично зміг завадити судовий охоронець. Однак під час боротьби із охоронцем Тимур Щ. все ж зміг двічі вдарити руками Світлану Позарецьку. Суддя почала кричати, щоб привернути увагу колег та працівників апарату суду. У підсумку, один із працівників апарату суду відчинив ззовні двері зали судового засідання, а Тимура Щ. вдалося виштовхати в коридор”, – йдеться в матеріалі.

Згодом співробітники судової охорони затримали Тимура Щ. та передали його наряду поліції. Під час подій в залі судового засідання також пошкоджено і майно суду – оргтехніку, жалюзі тощо.

У результаті зареєстровано кримінальні провадження за ч. 2 ст. 377 (умисне заподіяння судді тілесних ушкоджень у зв’язку із діяльністю, пов’язаною зі здійсненням правосуддя) та ч. 2 ст. 345 (умисне заподіяння тілесних ушкоджень працівникові правоохоронних органів у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків) Кримінального кодексу.

Невдовзі Тимура Щ. затримали, а потім йому обрали запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб.

  • У Великій Британії пенсіонерка Джені Пенн-Барвелл взяла іпотечний кредит на придбання будинку, аби розмістити в ньому переселенців з України.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.