«Недобросовісна конкуренція»: іспанські медійники подали проти Meta позов на €550 млн

Джерело: Associated Press

Іспанська асоціація, яка представляє понад 80 газет, подала до суду позов проти компанії Meta, звинувативши її в “недобросовісній конкуренції в сфері онлайн-реклами через порушення правил Європейського Союзу щодо захисту даних”.

Зокрема в своїй заяві Асоціація інформаційних медіа звинувачує Meta в “систематичному і масовому недотриманні” правил захисту даних ЄС у період з травня 2018 року, коли вони набули чинності, до липня 2023 року. Окрім того, в документі йдеться, що Meta неодноразово використовувала персональні дані, отримані “без явної згоди клієнтів”.

Як розповіли в агентстві, асоціація, яка представляє десятки газет, включаючи головні іспанські видання El País, El Mundo, ABC і La Vanguardia, вимагає від Meta 550 мільйонів євро (600 мільйонів доларів).

За словами представників асоціації, використання персональних даних користувачів платформ Meta (Instagram, Facebook), які відстежуються без їхньої згоди, дозволило компанії отримати “несправедливу перевагу під час розроблення та пропонування персоналізованої реклами, що можна трактувати як недобросовісну конкуренцію”.

Водночас іспанська асоціація закликала рекламодавців у державному та приватному секторах “довіряти свої рекламні кампанії безпечним, надійним і відповідальним ЗМІ, які поважають права громадян.

Традицію приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Державне бюро розслідувань оприлюднило офіційне заявлення після звітів від “Сінево” щодо арешту головного офісу у Києві. За їхніми даними, розслідування в цій справі розпочалось ще у 2022 році, але не призвело до припинення діяльності медичного підприємства.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

За підрахунками Генштабу, втрати військ РФ у живій силі за два роки повномасштабної війни складають вже понад 400 000 осіб. Однак, уточнили у відомстві, у це число входять як вбиті, так і поранені загарбники.