«Незламна»: у Вільнюсі з’явиться новий мурал, присвячений Україні

Джерело: Тетяна Дроботя у коментарі “Суспільному” 

У Вільнюсі (Литва) створять новий мурал під назвою “Незламна”, який прикрасить зображення запорізької волонтерки Тетяни Дроботі.

У Литовській національній комісії у справах ЮНЕСКО повідомили, що мурал з’явиться вже у жовтні цього року на будівлі у центрі Вільнюса.

Як зазначається, до створення муралу долучилися: міжнародний творчий колектив у складі агенції Artscape (Литва); Національна комісія Литви у справах ЮНЕСКО; мистецька лабораторія “Kiaurai sienas” (Литва); громадська організація Postlomograafia klubi (Естонія) та незалежні митці з України та Литви (Ліна Шліпавічюте, Тетяна Дроботя та Олена Тіта).

Безпосередньо виконуватиме мурал єдиний у світі робот-мураліст Альберт, розроблений естонськими художниками та інженерами “Robot Muralist”.

Автором фото для нового муралу стала Олена Тіта. Світлину зроблено на острові Хортиця через тиждень після підриву Каховської ГЕС.

Як пояснюється, проєкт перекликається з попереднім муралом “До перемоги”, який також створили у Вільнюсі.

На першій роботі можна побачити жінку на початку повномасштабного вторгнення, очі якої ще сповнені надії, що війна скоро закінчиться. На другому муралі зображено ту сама українку на місці масштабної техногенної екологічної та людської катастрофи, розповіли у виданні.

Фото: “Суспільне”

“Майбутній твір продовжить розповідь про те, як через понад рік після початку повномасштабного вторгнення український народ продовжує боротьбу і готовий пройти всю дистанцію, щоб захистити свою свободу”, – прокоментувала художня керівниця проєкту Ліна Шліпавічюте.

Костюм для “Незламної” розробив запорізький дизайнер Юрій Льов.

“Абсолютно нова вільна інтерпретація українського костюма на основі колекцій Запорізького обласного краєзнавчого музею та інших етнографічних матеріалів”, – пояснив він.

Фото: “Суспільне”

Вінок із живих квітів створила запоріжанка Наталя Бойко.

Фото: “Суспільне”

Консультантом зі створення костюма став доктор історичних наук, фахівець із соціальної антропології, доцент кафедри історії Запорізького національного університету Сергій Білівненко.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.