«Незламна»: у Вільнюсі з’явиться новий мурал, присвячений Україні

Джерело: Тетяна Дроботя у коментарі “Суспільному” 

У Вільнюсі (Литва) створять новий мурал під назвою “Незламна”, який прикрасить зображення запорізької волонтерки Тетяни Дроботі.

У Литовській національній комісії у справах ЮНЕСКО повідомили, що мурал з’явиться вже у жовтні цього року на будівлі у центрі Вільнюса.

Як зазначається, до створення муралу долучилися: міжнародний творчий колектив у складі агенції Artscape (Литва); Національна комісія Литви у справах ЮНЕСКО; мистецька лабораторія “Kiaurai sienas” (Литва); громадська організація Postlomograafia klubi (Естонія) та незалежні митці з України та Литви (Ліна Шліпавічюте, Тетяна Дроботя та Олена Тіта).

Безпосередньо виконуватиме мурал єдиний у світі робот-мураліст Альберт, розроблений естонськими художниками та інженерами “Robot Muralist”.

Автором фото для нового муралу стала Олена Тіта. Світлину зроблено на острові Хортиця через тиждень після підриву Каховської ГЕС.

Як пояснюється, проєкт перекликається з попереднім муралом “До перемоги”, який також створили у Вільнюсі.

На першій роботі можна побачити жінку на початку повномасштабного вторгнення, очі якої ще сповнені надії, що війна скоро закінчиться. На другому муралі зображено ту сама українку на місці масштабної техногенної екологічної та людської катастрофи, розповіли у виданні.

Фото: “Суспільне”

“Майбутній твір продовжить розповідь про те, як через понад рік після початку повномасштабного вторгнення український народ продовжує боротьбу і готовий пройти всю дистанцію, щоб захистити свою свободу”, – прокоментувала художня керівниця проєкту Ліна Шліпавічюте.

Костюм для “Незламної” розробив запорізький дизайнер Юрій Льов.

“Абсолютно нова вільна інтерпретація українського костюма на основі колекцій Запорізького обласного краєзнавчого музею та інших етнографічних матеріалів”, – пояснив він.

Фото: “Суспільне”

Вінок із живих квітів створила запоріжанка Наталя Бойко.

Фото: “Суспільне”

Консультантом зі створення костюма став доктор історичних наук, фахівець із соціальної антропології, доцент кафедри історії Запорізького національного університету Сергій Білівненко.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.

Внаслідок бойових дій Запорізька атомна електростанція залишилась на одній лінії живлення.