Нідерланди виділяють додаткові €23 млн на енергетичну допомогу Україні
Джерело: уряд Нідерландів
Нідерланди виділять додаткові 23 мільйони євро на енергетичну допомогу Україні. Про це оголосила міністерка зовнішньої торгівлі та розвитку Нідерландів Аук’є де Фріс.
Допомога включає закупівлю газу за кордоном, терміновий ремонт електростанцій та постачання енергетичного обладнання від нідерландських компаній, зокрема генераторів і кабелів. Таким чином, загальний внесок Нідерландів у енергетику за 2026 рік становитиме 133 мільйони євро.
“Нідерланди продовжують надавати Україні незмінну підтримку. Ми допомагаємо закуповувати газ і проводити термінові ремонтні роботи. З початку війни ми вже доставили понад 250 вантажівок з енергетичними товарами, наданими нідерландськими компаніями. І ми продовжуватимемо це робити“, – заявила де Фріс під час візиту до Києва.
- Азербайджан відправив Україні партію гуманітарної допомоги для відновлення енергетичної інфраструктури.
- У Польщі організували збір на підтримку столиці України під час відключень. За три дні поляки зібрали більш як 1,1 мільйона злотих (близько 13 мільйонів гривень).
- Перший віцепрем’єр-міністр України — міністр енергетики Денис Шмигаль провів телефонну розмову з міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом. За її підсумками він повідомив, що найближчими днями литовський уряд ухвалить рішення про надання Україні додаткової енергетичної допомоги.
- Німеччина виділила для України 60 мільйонів євро на підтримку енергетичного сектору, пошкодженого внаслідок російських обстрілів.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.