Німеччина легалізувала марихуану, проте ускладнила її придбання
Джерело: BBC News
Німецький парламент підтримав новий закон, який дозволяє рекреаційне вживання канабісу.
Відповідно до закону, особам старше 18 років у Німеччині буде дозволено вживати значну кількість канабісу, але нові правила ускладнять її придбання.
Куріння марихуани в громадських місцях стане легальним з 1 квітня. У громадських місцях дозволено мати до 25 г, а в приватних будинках – до 50 г.
За словами міністра охорони здоров’я Німеччини Карла Лаутербаха, який ініціює реформи, вживання наркотиків серед молоді роками стрімко зростає, попри закон. Він заявив, що хоче захистити курців від зараженого канабісу та скоротити потоки доходів для організованих злочинних груп.
“Кількість споживачів (наркотиків) у віці від 18 до 25 років подвоїлася за останні 10 років”, – сказав він.
Після голосування він зазначив, що закон “висушить чорний ринок” і виправить “невдалу політику щодо наркотиків”.
Проте придбати марихуану буде складно. Некомерційні членські клуби, які називаються “соціальними клубами канабісу”, будуть розвивати та розповсюджувати обмежену кількість наркотику.
Кожен клуб матиме верхню межу до 500 членів й членство буде доступне лише для жителів Німеччини.
Також буде дозволено вирощувати власну марихуану, до трьох рослин марихуани на домогосподарство.
- В Росії затримали 38-річного німця, який, за даними російської митної служби, прибув в країну з цукерками, які містять канабіс.
- 13 лютого президент Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу в Україні.
- МОЗ затвердить перелік хвороб і станів, за яких пацієнту можуть призначатися ліки на основі медичного канабісу.
У Національному природному парку “Голосіївський” звернулися до відвідувачів із закликом не торкатися невідомих рослин під час перебування на природних територіях.
В Одеській області чоловік з гвинтівки вистрелив у підлітків, внаслідок чого поранення зазнала 15-річна дівчина.
В Кривому Розі знову зросла кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.
Ірак може розглянути вихід з ОПЕК, якщо не отримає суттєвого збільшення квоти на видобуток нафти, поінформували обізнані джерела.
Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media.